Glenn Hughes The Dead Daisies’in Dümeninde

Faaliyetlerine başladıkları 2013’ten bu yana birçok müzisyenin renk kattığı âdeta bir kolektif niteliğindeki The Daed Daises şimdi bir rock efsanesiyle yol almaya hazırlanıyor.

Rock sahnesinin önemli isimlerinden ve bir Deep Purple efsanesi olan Glenn Hughes’un The Dead Daisies’de dümene geçtiği duyuruldu.

Bir süre, doksanların başında Vince Neil’ın yokluğunda kısa dönem Mötley Crüe’de boy gösteren solist John Corabi ve bas gitarcı, Thin Lizzy ve Whitesnake’de yer almış Marco Mendoza’nın kendi solo projelerine ağırlık vermek için ayrıldığı The Dead Daisies, şimdi bu değişim ile gündemde.

Grubun güncel kadrosu Hughes’un yanı sıra, gitarist Doug Aldrich (Whitesnake, Dio), gitarist David Lowy (Mink, Red Phoenix) ve davulcu Deen Castronovo’dan (Journey) olarak şekilleniyor.

Bu kadro yeniliği kısa süre içinde ilk meyvesini de verdi ve yeni The Dead Daisies kaydı “Righteous Days” dinleyiciyle paylaşıldı.

Ekibin Hughes ile birlikte Los Angeles’ta stüdyoda geçirdikleri mesainin ilk ürünü olarak kulaklarımıza ulaşan “Righteous Days”in ardından grubun, yeni albüm kayıtlarını tamamlaması ve önümüzdeki yıl yollara düşmesi bekleniyor.

Kapak Fotoğrafı: Georgina Cates

consequenceofsound.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish