Glasxs’in Yepyeni Single’ı “Kimseye Etmem Şikayet” Yayında

Dinleyicilerin gönlünü fetheden ve adından dünya çapında söz ettiren Glasxs (Melis Uslu), büyüleyici müziğini bu kez bir sanat müziği şaheseri olan “Kimseye Etmem Şikayet” üzerine kurguluyor. Şarkının İhsan Raif Hanım ve Kemani Serkis Efendi’ye ait olan sözleri ve bestesinin kasvetli havası Glasxs’in imza ses tasarımı, synthleri ve hüzünlü sesi ile buluşuyor ve dinleyenleri galaksiler arası bir yolculuğa davet ediyor.

Yorumun kayıt, prodüksiyon, düzenleme ve miksajını Londra’daki stüdyosunda gerçekleştiren Glasxs’e, bas gitar kayıtları Stokcholm’de yapılan süreçte Grey Owl (İnanç Yılmaz) eşlik ediyor. Şarkının masteringini ise Londra’da dünyaca ünlü Abbey Road Stüdyoları’ndan Andy Walter üstleniyor. Glasxs’in sonbaharda yayımlanacak yeni cover albümünün ilk single’ı olan “Kimseye Etmem Şikayet”, Avrupa Müzik markasıyla 14 Nisan’da tüm platformlarda yerini aldı.

2017’de prodüksiyonu kendisine ait olan ilk albümü ‘Planet Reverse’ ile pek çok ‘Yılın En İyileri’ listesinde yer alan Glasxs, 2018’de ikinci Türkçe albümü ‘Mavi Toz Ormanda’yı Sony Müzik etiketiyle yayımladı. Sony Müzik etiketiyle çıkan 2019 teklileri ‘Bebek Bana Her Şeyi Anlat’ ve ‘Space is the Place’ için, başta Radiohead olmak üzere pek çok grupla çalışan Londralı prodüktör Mikko Gordon ile güçlerini birleştirdi.

2021 sonbaharında paylaştığı ‘Hayalet Gemi/Shipwreck’ teklisinin ardından üçüncü albümünü, ‘Prenses Anksiyete/Princess Anxiety’ adıyla iki dilde, çift-albüm olarak Avrupa Müzik etiketiyle yayımlayan Glasxs’in yepyeni single’ı “Kimseye Etmem Şikayet” yine Avrupa Müzik markasıyla tüm platformlarda dinleyiciyle buluştu.

tr_TRTurkish