Ghost, “Life Eternal” için Son Konser Görüntülerini İçeren Klip Paylaştı

Metal sahnesinde son on yılın yıldızı en parlak gruplarından Ghost, “Life Eternal” şarkısı için yeni bir müzik videosu paylaştı.

Siyah beyaz klip, tam olarak bir yıl önce -3 Mart 2020’de- Mexico City’deki Palacio de los Deportes’te sona eren grubun “Prequelle” turnesinin son gösterisinde çekilen görüntüleri içeriyor.

İsveçli grubun beyni Tobias Forge geçen Ekim ayında, Sweden Rock Magazine’e Ghost’un beşinci albümünü kaydetmeye başlamak için Ocak ayında stüdyoya girmeyi planladığını söylerken, “Kayıt yaklaşık altı hafta sürecek ve ardından iki ila üç hafta miks ve mastering var” demiş ve eklemişti, “Bu nedenle, Mart ayında bir ara kayıt bitmeli, ancak yaz sonrasına kadar yayınlanmayacak” ifadesiyle bir nevi gelecek albümün yol haritasını çizmişti.

Mart 2020’de, Mexico City’deki sözü edilen konserde grup, bir sonraki albümün simgesi olacak Papa Emeritus IV karakterini tanıtmıştı.

Forge, grubun ilk üç albümünün her birinde yeni Papa Emeritus olarak sahne aldı ve Papa’nın her bir versiyonu kendisinden öncekinin yerini aldı. Papa Emeritus III, 2018’in “Prequelle” albümünün yayınlanmasından önce Cardinal Copia’ya yerini bırakarak emekli oldu.

Grubun 2018’de yayımlanan son albümü “Prequelle”, Billboard 200 listesine 3 numaradan giriş yaptı ve listelerde en üst sıralarda yer alan single’lar “Rats” ve “Dance Macabre”ı içeriyor. “Prequelle” için “En İyi Rock Albümü” ve “Rats” için “En İyi Rock Şarkısı” kategorilerinde iki Grammy adaylığı elde etmişti.

Grup, 2016 tarihli “Cirice” şarkısıyla “En İyi Metal Performansı” kategorisinde Grammy’yi kazanan ilk İsveçli rock grubu olmuştu.

Ghost’un, Ryan Chang yönetmenliğindeki “Life Eternal” klibi hemen burada.

tr_TRTurkish