Gedic’ten Türler Arası Seslerin Birlikteliği, “Fallus” Yayında

Türler arası akışkanlığı benimseyen tarzıyla Gedic’in ilk teklisi “Fallus” BBI Music Co. etiketiyle yayınlandı.

Müzik kariyerine 2014 yılında stoner rock projesi olan Forsioux ile başlayan ve ardından RSPC, Dark’ O Bairo ve daha sonra 2020 yılında Red Bull birinciliği kazanan Bubba ile müzik deneyimini devam ettiren Oğuzhan Gedik, farklı tarzlarda müzik yapan gruplarla çalışarak edinmiş olduğu deneyimi Gedic projesiyle dinleyiciye sunuyor.

Projeden çıkan ilk çalışma olan “Fallus & Intro” şimdi tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Herhangi müzik tarzının keskin hatlarına bağlı kalmadan daha çok türler arasındaki müzikal akışkanlığı tercih eden Gedic, sinematik atmosferin yoğun olduğu projeyle huzurlarımıza çıkıyor.

Yaratıcı eserlerin ortaya çıkışının haybeden olmadığının kanıtı niteliğindeki bu projeyi Gedic, Shinya Tsukamoto’nun etkileyici filmi Tetsuo ile Japon endüstriyel müziğinin öncülerinden sayılan Chu Ishikawa’dan esinlenerek hayata geçirmiş. Gedic’in belirgin sound’ları sayesinde bu proje adeta duyusal imgelerle dolu bir evrende yolculuk için davetiye rolü taşıyor.

Düzenlemesi ve miksi Oğuzhan Gedik’e ait şarkıda elektrik gitarda Ali Aydın yer alırken mastering Mustafa Koçyiğit, kapak görseli ise Gizem Gündüz imzası taşıyor.

tr_TRTurkish