GDT 2024 Yılının Doğa Fotoğrafçısı Ödülünün Kazananları

Rüya gibi kış manzarası Dieter Damschen’e GDT Yılın Doğa Fotoğrafçısı unvanını kazandırdı. Yarışma, üyelerinin yeteneklerini öne çıkarmak amacıyla Almanya Doğa Fotoğrafçıları Derneği tarafından düzenleniyor. Bu yıl 13 ülkeden 481 üye 8 bine yakın fotoğrafla katıldı. Damschen kış aylarında Almanya’nın Elbe Nehri Peyzaj Biyosfer Rezervi’ni etkisi altına alan sel sırasında karla kaplı ağaçların fotoğrafıyla zirveye çıktı.

Dieter Damschen’in fotoğrafı “Taşkın yatağı ormanında kış”. Genel Kazanan ve İkincilik, Özel Kategori: Her şey akış halinde – Almanya’nın nehir manzaraları.
“Kış selinde Mittel Elbe’nin taşkın yatağı ormanındaki su altında kalan ağaçlar.”
Scott Portelli’nin “Kabarcık ağı”. Birinci sıra, Memeliler.
Kambur balinalar yaz aylarını Antarktika’daki beslenme alanlarında enerji açısından zengin krilleri avlayarak geçirirler ve tropik bölgelerdeki kışlama üreme alanlarına uzun göçleri için yeterli yağ rezervi oluştururlar. Kabarcık ağı olarak bilinen bir teknik kullanarak birkaç balina, bir kril sürüsünün etrafını sarıyor, bir hava kabarcığı perdesi bırakarak sürüyü daha da kalabalıklaştırıyor ve ardından zahmetsizce beslenmek için yalpalayarak içeri giriyor.”
Havanın tadına bakmak” Kai Kolodziej tarafından. İkincilik, Diğer Hayvanlar.
” Elmas sırtlı çıngıraklı yılan, kokuları tespit etmek için dilini kullanır. Amacım bu davranışı görünür kılmaktı.”

TÜM KAZANANLARI GÖRMEK İÇİN: German Society for Nature Photographers (GDT): Websitesi | Facebook | Instagram

tr_TRTurkish