Garage Rock ve Punk’ın Asi Sesleri Sizi Çağırıyor

Yeni albümünün turnesi kapsamında şehrimizi ziyaret edecek olan İtalyan garage rock topluluğu Tigers in Furs, 24 Mayıs Cuma akşamı Nayah sahnesinde!

Tigers in Furs‘e bu özel gecede, İstanbul yeraltı sahnesinin hem emektar hem de yeni nesil grupları eşlik edecek. 90’ların önemli punk rock gruplarından Tampon, punk rock sahnemizin son senelerdeki en aktif gruplarından Reptilians From Andromeda ve ilk albümünü yakın zamanda yayımlayan Hack The Fool, 24 Mayıs Cuma akşamı Nayah’a şehrin en asi seslerini getirecek.

2015 yılında Roma’da; Fred Guonbusto (Gitar/Vocal), David Bau (bass/vocal) ve Tommi Li (davul) kadrosuyla kurulan garage rocknroll grubu Tiger in Furs, aslında İtalya’nın oldschool topluluklarından TJ & the Lipstix, Cokerocket, ’77 Spreads elemanlarının bir araya gelmesiyle oluşmuş bir ekip. Müziklerinde Sex Pistols, Oblivians, Gories, Ramones, Fu Manchu, Stooges, Mc5, Motorhead, Edwige Fenech gibi isimlerin etkisi hayli hissedilen rocknroll grubu, bir süre önce yayımladığı yeni 7″ Ep’sinin turnesi kapsamında İstanbul seyircisi ile buluşacak.

Gecede aynı zamanda, punk’ın en çiğ ve saldırgan halini melodik gitar riffleri ile süsleyen 90’ların önemli punk rock gruplarından Tampon, vokalde Aslı Akıncı ve gitarda Umut Diavolo’nun yeni oluşturduğu kadro ile hem eski klasiklerini hem de yeni hitlerinin yanı sıra yakında yayımlayacakları yeni albümden parçaları da bu gecede çalacaklar.

Ayrıca, gitarda 90’lı yıllar yerli punk sahnesinin önemli gruplarından Rashit’in de kurucularından olan Tolga Özbey ile vokalde Aybike Çelik Özbey tarafından temelleri atılan İstanbul yeraltı punk rock sahnesinin son yıllardaki en aktif ve çarpıcı temsilcilerinden Reptilians From Andromeda ile Mert Avcı, Sinan Kutluay ve Berk Çavdar tarafından İstanbul’da kurulan ve geçtiğimiz aylarda ilk albümü ’The Fool’u yayımlayan bir alternatif rock grubu olan Hack The Fool sahne alacaklar.

Garage Rock ve Punk’ın asi seslerinin sahnenin tozunu atacağı bu enerjik geceyi kaçırmamak için bu çağrıya kulak verin.

Etkinlik 24 Mayıs Cuma akşamı Nayah sahnesinde!

tr_TRTurkish