Gaddar Yeni Şarkısı “Nakit Beni Sevmiyor” ile Zihin Açmayı Sürdürüyor

Gaddar yine dilimize slogan olacak yeni şarkısı “Nakit Beni Sevmiyor” ile sert tonlardan adımlamayı sürdürüyor.

Övünç Dan, Can Çalışkan, Gürkan Bozacı ve Kerem Sedef’ten kurulu grup, 2018 yılında yayımlanan ilk şarkıları “Yat Kalk Her Gün Aynı” ile dikkatleri üzerine çekerek çıkış yapmış ardından bir Barış Manço klasiği olan “Düriye”yi metal saflarına katmıştı.

2020’nin Nisan ayında, pandeminin ilk aylarına denk gelen dönemde ise “İyiler Erken Ölür” ile içimizdeki isyan hissiyatını itinayla zirveye taşırken, sevgili Çağlan Tekil’in müzik camiasını derinden sarsan zamansız kaybının kabulü zor durumunu da bu şarkıyla yüreğimize çakıyordu.

Geçen Nisan ayında da “Kalabalık Dağıldığında” isimli kayıt ve “Elimizden gelen tek şey yazmak, çalmak, söylemek. Geceleri kapattığın karanlık şarkılara ithafen, bir kapanış şarkısı da bizden Baron” ifadesiyle Çağlan Tekil’e bir selam daha gönderiyordu Gaddar.

Söz, müzik, yapım ve mikslerinin solist ve gitarist Övünç Dan’a ait olduğu yeni şarkı “Nakit Beni Sevmiyor” ile de Gaddar hem taviz vermediği güçlü metal soundunu ileri taşımaya devam ederken hem de toplumsal saptamalı sözel içeriğiyle zihin açmayı sürdürüyor.

Kapak görseli Onat Hafız, mastering’i Suat Yılmaz imzası taşıyan “Nakit Beni Sevmiyor” Tamar Records etiketi ve GRGDN Müzik iş birliğiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

tr_TRTurkish