Gabriel García Márquez’in eşsiz romanı “Yüzyıllık Yalnızlık” Netflix dizisi oldu, işte ilk fragman

Netflix’in Yüzyıllık Yalnızlık’tan kısa bir ön bakış yayınlandı. Gabriel García Marquez’in romanından uyarlanan dizi bu yılın sonlarında yayında olacak.

Çok nesilli hikaye Buendía ailesini konu alıyor ve efsanevi Macondo kasabasının kuruluş hikayesini anlatıyor.

İspanyolca çekilen dizi, 50 milyondan fazla satan ve 40 dile çevrilen romanın iznini veren García Marquez’in ailesinin desteğiyle Kolombiya’da çekildi. Netflix, García Marquez’in Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmasının 40. yıldönümüne denk gelecek şekilde 2022’de kısa bir tanıtım yayınlamıştı ancak yeni tanıtım çok daha fazlasını ortaya koyuyor.

Daha önce beyazperdeye uyarlanmayan kitabın uyarlama haklarını Netflix’in aldığı 2019 yılında ortaya çıkmıştı. Diziyi José Rivera, Natalia Santa, Camila Brugés, María Camila Arias ve Albatrós González yazdı. Netflix, projenin “Kolombiya ve Latin Amerika’nın en yetenekli sanatçıları tarafından hayata geçirilen bugüne kadar Latin Amerika’daki en iddialı projelerden biri” olduğunu söyledi.

Yapımcılığını Kolombiyalı yapım şirketi Dynamo’nun üstlendiği 16 bölümlük projenin ortak yönetmenliğini Alex García López ve Laura Mora üstleniyor.

Teaser’da Claudio Cataño (Albay Aureliano Buendía), Jerónimo Barón (genç Aureliano Buendía), Marco González (Jose Arcadio Buendía), Leonardo Soto (José Arcadio’nun oğlu), Susana Morales (Úrsula Iguarán), Ella Becerra (Petronila), Carlos Suaréz (Aureliano Iguarán), Moreno Borja (Melquiades), Santiago Vásquez (genç Aureliano Buendía) gibi oyuncular yer alıyor.

tr_TRTurkish