Future Islands Yeni Albümü İçin Son Durak: “The Fight” Yayında

Future Islands 26 Ocak 2024’te, Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde 4AD etiketiyle dinleyiciyle buluşacak albümleri ‘People Who Aren’t There Anymore’dan yeni tekli ‘The Fight’ı paylaştı.

Hazzı yüksek, synth temelli bir ritmin zirvesinde, solist Sam Herring kendine has tutkulu vokaliyle kendisini korumak için savaşıyor: “Solup gitmeyeceğim / Her gün yüzleşeceğim / Sanki bu son günümmüş gibi / Ve seni güvende tutacağım / Tıpkı geçmişimiz gibi / Her gün aşk için savaş.”

Future Islands’da geçmişten bu zamana kadar alışık olduğumuz Herring’in üstün vokal yeteneği Gerrit Welmers, William Cashion ve Michael Lowry’nin ritimleri “People Who Aren’t There Anymore”da değişmiyor ancak çok daha empatik bir albüm bizleri bekliyor.

Grubun yedinci albümü ‘People Who Aren’t There Anymore’, yaklaşık yirmi yıl önce kurulmuş olmasına rağmen kendilerine ve birbirlerine meydan okumaya devam eden Future Islands için yeni bir bölümün habercisi. Geçmişte her zamankinden yüksek enerjili parçaların peşindeyken, bu kez kendi içlerine dönüyorlar. Albüm, grubun en ilham verici ve yürek parçalayıcı parçalarından bazılarını tam tersi şekilde sunuyor: Acele etmeden ve her nefesi, heceyi ve zil vuruşunu sayarak. Sonuç, kariyerlerinin en iyi albümünü yapan bir grup müzisyenin güçlü, tanımlayıcı bir beyanıdır.

‘The Fight’ daha önce yayımlanan ‘Deep in the Night’, ‘Kingof Sweden’ ve ‘Peach’ single’larının devamı niteliğinde. Grup yakın zamanda Jonathan van Tulleken’in (Top Boy, Shogun) yönettiği bir video beraberinde ‘The Tower’ı da paylaştı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Future Islands ‘People Who Aren’t There Anymore’ şarkı listesi:

1. King of Sweden

2. The Tower

3. Deep In The Night

4. Say Goodbye

5. Give Me The Ghost Back

6. Corner Of My Eye

7. The Thief

8. Iris

9. The Fight

10. Peach

11. The Sickness

12. The Garden Wheel

tr_TRTurkish