Franz Ferdinand’ın Yeni Şarkısı ‘Curious’ Yayında

Franz Ferdinand 11 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak en iyiler derlemesi ‘Hits To The Head’den yepyeni şarkısı ‘Curious’u klibiyle birlikte paylaştı.

İskoç grup Kasım ayının başlarında, geri dönüşlerinin duyurusuyla beraber Pet Shop Boys, Madonna ve Dua Lipa ile çalışmalarıyla tanınan Stuart Price ile üzerinde çalıştıkları ve üç yıl aradan sonra gelen ilk yeni şarkıları ‘Billy Goodbye’ı yayınlamıştı.

En son 2018’de ‘Always Ascending’ albümünü yayınlayan grubun 20 şarkılık derlemesi, grubun ilk single’ı ‘Darts of Pleasure’dan zirveye çıktıkları hiti ‘Take Me Out’, ‘Outsiders’ ve ‘Glimpse of Love’a kadar doyurucu bir kapsama alanına sahip.

Şarkıcı Alex Kapranos yaptığı açıklamada, en iyiler derlemesini bir gösteriye hazırlanmakla karşılaştırarak şöyle diyor, “Bu, bir festival için set listesi yazmakla aynı şey: İnsanların duymak istediğini bildiğiniz şarkıları çalmak istiyorsunuz. Bu, bariz single’ların yanı sıra “Outsiders” gibi hem grup hem de dinleyiciler için özel bir anlamı olduğunu bildiğiniz şarkıların da olduğu anlamına gelir. Ayrıca geçen yıl kaydedilen iki yeni şarkıyı da ekledik: “Billy Goodbye” ve “Curious”, her ikisi de son aşamada Stuart Price ile ortak yapım.”

Yeni bir ilişkiye girmenin endişelerini ayrıntılarıyla anlatan, dans-pop zarafetiyle parıldayan yeni şarkı ‘Curious’, Andy Knowles’ın yönettiği klibiyle servis edildi.

Kapak grup fotoğrafı: David Edwards

What's your reaction?

tr_TRTurkish