Fransız yapımı bir Monte Cristo Kontu filmi geliyor

Pierre Niney’nin (“Yves Saint Laurent” “Black Box”) başrolünde yer aldığı “The Count of Monte-Cristo” filminden teaser ve poster yayınlandı rol.

Alexandre Dumas’nın edebi şaheserinden uyarlanan film, sinsi bir komplonun hedefi haline gelen ve işlemediği bir suç nedeniyle düğün gününde tutuklanan genç Edmond Dantes’in hikâyesini anlatıyor. Kahramanımız Château d’If ada hapishanesinde geçirdiği 14 yılın ardından cesur bir kaçış gerçekleştirmeyi başarır. Artık hayallerinin ötesinde zengin olarak Monte-Cristo Kontu kimliğini üstlenir ve kendisine ihanet eden üç adamdan intikamını alır. Filmi ilk olarak 28 Haziran’da Fransız sinemalarında geniş bir gösterime sunulacak.

Filmin yönetmenliğini, iki bölümlük “Üç Silahşörler” adlı destanı yazan Matthieu Delaporte ve Alexandre de la Patellière üstleniyor. İkili, “Monte-Cristo Kontu”nu macera ve gerilim gibi çeşitli sinema türlerini bir araya getiren, son derece güçlü bir aşk hikayesinin üzerine yerleştirilmiş gerçek bir efsane olarak tanımladı. Ayrıca Edmond Dantes’nin maskeli intikamcı kimliğine bürünerek ışıktan gölgelere adım atan ilk Fransız süper kahramanı olduğunu da söylediler.

M6 Films’in ortak yapımcılığını üstlendiği “Monte-Cristo Kontu” M6, Canal+ ve Ciné+ kanallarında yayınlanacak. F

Pathé CEO’su Ardavan Safaee “Monte-Cristo Kontu”nun “orijinal maskeli intikam hikayesi, bir ihanet ve imkansız bir kurtuluş hikayesi” olduğunu ekledi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish