Fransız Filmleri Günleri, Kadıköy’de

Kadıköy Belediyesi ve Fransız Kültür Merkezi işbirliğinde düzenlenen Fransız Filmleri Günleri devam ediyor. Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programdaki filmler arasında Thierry Binisti’nin ‘Denizde Bir Şişe’, Helier Cisterne’nin ‘Vandal’, Fabienne Godet’nin ‘Dünyada Bir Yer’, Samuel Collardey’in ‘Aslan Parçası’ ve Axel Ropert’in ‘Kadın ve Doktorlar’ yapımları bulunuyor. Ekim ayı boyunca sürecek gösterimler ücretsiz. Programla ilgili detaylı bilgiye www.ifturqiue.org veya kadikoy.bel.tradresinden ulaşılabiliyor.

Gösterim programı ise  şöyle;

17 Ekim Pazartesi 20:00

Dünyada Bir Yer

Fransa, 2013, 100 dk.

Yönetmen: Fabienne Godet

Oyuncular: Benoît Poelvoorde, Ariane Labed, Brigitte Sy.

Hayata dair inancını yitirmiş bir fotoğrafçı olan Antoine’ın tek dostu, alışılmadık bir eğitim verdiği komşusunun genç oğludur. Bir sabah, karşı binadan gelen piyano sesi Antoine’ın dikkatini çeker. Antoine henüz, piyanoyu çalanın idealist öğrenci Elena olduğunu, hayatını alt üst ederek Dünya’da kendisine bir yer bulmasına yardımcı olacağını bilmemektedir.

*Türkçe Altyazılı

24 Ekim Pazartesi 20:00

Aslan Parçası

Fransa, 2011, 102 dk.

Yönetmen: Samuel Collardey

Oyuncular: Mytri Attal – Marc Barbé – Jean-François Stévenin.

Senegalin bir köyünde yaşayan Mitri, 15 yaşındadır. Tüm yaşıtları gibi futbol oynayıp, Barça ve Chelsea takımında olmayı hayal eder. Bir gün bir teknik direktörün, onu takımına alacağından emindir. Fakat Avrupa’daki büyük bir takıma gidebilmek ve yeteneğini gösterebilmek için para gerekmektedir. Ailesi ona destek olmak için borçlanır, seferber olur.

*Türkçe Altyazılı

31 Ekim Pazartesi 20:00

Kadın ve Doktorlar

Fransa, 2012, 102 dk.

Yönetmen: Axelle Ropert

Oyuncular: Louise Bourgoin, Laurent Stoker, Cédric Kahn.

Boris ve Dimitri, ayrılmaz iki erkek kardeştir. Pratisyen hekim kardeşler, Paris’te aynı muayenehanede çalışmaktadırlar. Bir gece, bir barda garsonluk yapan Judith, diabetik kızı Alice’i doktorlara götürür. Boris ve Dimitri, kızını tek başına büyüten bu genç kadına aşık olurlar. Bu durum yakın zamanda ilişkilerini de sekteye uğratacaktır…

*Türkçe Altyazılı

 

Tüm filmler, ücretsiz olarak gösterilecektir

tr_TRTurkish