Francis Ford Coppola’nın Megalopolis’i 2024 yılı içinde vizyonda olacak

Yönetmen Francis Ford Coppola uzun zamandır beklenen bilimkurgu aşk hikayesinin 2024’te sinemalarda olacağına söz verdi.

Yaklaşık beş yıl önce Francis Ford Coppola, 80’lerden bu yana kafasında tasarladığı filmi yaratma planlarından bahsetmişti. Hatta 2000’li yılların başında bunu yapmaya çalıştı ama 11 Eylül bunu imkansız hale getirdi, çünkü zamansız olacağını düşündü. Ancak yirmi yıl sonra nihayet Megalopolis’i yaptı ve bu yılın sonlarında film gün ışığına çıkacak.

Accutron podcast’inin yakın tarihli bir bölümünde Coppola, post prodüksiyonun birkaç ay süreceğini ve ardından filmin sinemalarda gösterileceğini doğruladı. Filmin prodüksiyonu Mart 2023’te tamamlandı ve film, Hollywood grevleri sırasında yeniden çekimlerin yapılabilmesi için SAG-AFTRA ile Ağustos ayında geçici bir anlaşmaya vardı. Coppola, yakında çıkacak olan filmi “sıradışı ve asla sıkıcı” olarak nitelendirdi. Bunun dışında bekleyip göreceğiz.”

Destansı bir bilimkurgu draması ve bir aşk hikayesi olarak duyurulan Megalopolis’te Adam Driver, New York şehrini “yıkıcı bir felaketin” ardından bir ütopyaya dönüştürmek isteyen mimar Caesar’ı canlandırıyor. İlerici görüşleri, sevgilisinin daha klasik bir toplum görüşüne sahip olduğu söylenen babasıyla çatışır. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Nathalie Emmanuel, Forest Whitaker, Laurence Fishburne, Shia LeBeouf, Aubrey Plaza ve Giancarlo Esposito yer alıyor.

görsel: Arnold Jerocki/Getty Images (Getty Images)

kaynak: IndieWire

What's your reaction?

tr_TRTurkish