Fotoğrafçı Shawn Theodore’un yeni serini mavinin çok güçlü tonları ele geçiriyor

Shawn Theodore, ana renk tonunu fotoğrafa yayan kapsamlı yeni serisi Night Stars’a atıfta bulunarak, “Maviyi yaratmak için, önce onun güçlü doğasını anlamak gerekir,” diyor.

Theodore’un çeşitli filtreler ve ışıklar kullanılarak çektiği ruhani eserleri, fotoğraf dünyasında estetik ve etki açısından çok değerli bulunuyor. Kötülüğe karşı panzehiri simgeleyen mavi 19. yüzyıl siyanotipini çevreleyen uygulamalara yayılan bir dizi referansı çağrıştırıyorlar. Theodore, serinin orijinal fikrinin 2016’da ortaya çıktığını ve kısmensw olsa doğa fotoğrafçılığının estetiğinden ilham aldığını söylüyor. İster portre ister daha geniş bir çekim olsun, eserlerin çoğu, Afrika ve Afrika kökenli Amerikalı geleneklerinde derin ve katmanlı köklere sahip gökyüzü, yıldızlar ve su unsurlarını içeriyor. Night Stars, Theodore’un “Afromythology” terimiyle, hem gerçek hem hayali senaryolardan türetilen tarihlerin ve spekülatif geleceklerin doğrusal olmayan bir karışımını temel alıyor.

“Rengin içinde var olan bir dünya olmalı. Bize içine bakmamız için yalvaran manevi bir süreç gerçekleşiyor ve bunun içinde bir yerde yanıtlar var.”

Theodor internet sitesi

thisiscolossal.com

tr_TRTurkish