Foo Fighters’dan Çiçeği Burnunda Albümden “No Son of Mine” Şarkısı için Klip

Foo Fighters, “Medicine at Midnight” isimli yeni albümünü nihayet yayımladı ve grup yayınının hemen ardından “No Son of Mine” şarkısı için yeni videosunu paylaştı.

Çoğu müzik videosunun aksine, sesin stüdyo kaydından değil, parçanın canlı performansından alındığı klipte Dave Grohl, şarkının galasına eşlik eden hayranlarına Heart, Motorhead ve Queen’in “Stone Cold Crazy” şarkısından esinlenen şarkıdan bahsederken, “Bir içki koyun, sesi açın, gözlerinizi kapatın ve festival alanının [“No Son of Mine”] diye patladığını hayal edin. Çünkü öyle olacak” diyor.

Danny Clinch tarafından filme alınan ve Foo Fighters’ın Bomper Studio’nun yeni animasyonuyla eşleştirilmiş şarkıyı seslendirdiği yeni görsel, Grohl’un salgın sonrası için özlem duyduğu konser duygusunu yakalıyor.

Grohl şarkı için “Bu hepimizin içinde bulunan türden bir şarkı ve eğer o zaman mantıklı geliyorsa, onu dışarı çıkarırız,” derken ekliyor, “Lirik olarak, kendini beğenmiş liderlerin ikiyüzlülüğünü dürtmek içindir, karşı oldukları varsayılan suçları işlemekten suçlu olan insanlar…”

Foo Fighters’ın 10. stüdyo albümü “Medicine at Midnight” Cuma günü dinleyiciyle buluştu, Albümden daha önce “No Son of Mine” ile birlikte “Waiting on a War” ve “Shame Shame” şarkıları yayına sürülmüştü.

Rollingstone.com

tr_TRTurkish