Florist’ten Narin, Sade, Hüzünlü Bir Arınma: Yeni Albüm Yayında

Brooklyn merkezli indie folk dörtlüsü Florist, grupla aynı adı taşıyan yeni albümünü yayımladı.

Albümün ilk adımları, grup üyeleri Emily Sprague, Jonnie Baker, Rick Spataro ve Felix Walworth’un 2019’un sonbaharında, New York’un Hudson Vadisi’nde kiralık bir eve yerleşmeleriyle başlıyor. Kendilerini doğanın içinde bir üretim sürecinin kollarına bırakan ekip, burada iç dünyalarının ve kalplerindeki müziğin derinlerine inebileceklerdi.

Böylece yeni albüm, Temmuz 2019’da yayımlanan ve sadece şarkıcı-gitarist Emily Sprague tarafından yazılıp kaydedilen bir önceki albüm “Emily Alone”un tersine, grubun orijinal kadrosunun hem yazım hem de kayıt aşamasında güçlerini birleştirdiği bir süreç sonucu ortaya çıkıyor.

2013’te “We Have Been This Way Forever” adlı altı parçalık EP’nin piyasaya sürülmesiyle müzik yaşamına adım atan grubun dördüncü albümü, on yıllık bir yolculuğun doruk noktası olarak dinleyiciyle buluşuyor. Dünya, aile ve kendi duygusal dünyalarında dönen temalar çerçevesinde dinleyiciye film müziği tadında bir dinleme süreci sunuyor.

Enstrümantal bölümlerin canlı doğa sesleriyle birleştiği, zaman zaman nefeslilerin ve elektronik düzenlemelerin hacim kattığı albüm, narin, sade, hüzünlü ve bir arınmanın peşinde melodik bir yolculuk niteliğinde.

Grup fotoğrafı: Carl Solether

tr_TRTurkish