Ferit Tunçer Yeni Şarkısı “Hüküm” ile Adil Bir Dünya Çağrısında Bulunuyor

Ferit Tunçer “Hüküm” isimli çıkış şarkısını OnAir Sahne etiketiyle yayımladı.

Tunçer aslında müzikseverlerce yakından tanınan bir isim. Rock ve metal dinleyicileri İllegal Süttozu ve nreAson gruplarının yanı sıra 90’ların hemen başında Athena grubunun ilk döneminin solisti olarak, popüler müzik dinleyicileri ise doksanlar sahnesinin unutulmazlarından AF grubunun solisti olarak tanıyor onu. Ve Ferit Tunçer artık solo projelerine ağırlık vereceğinin ilk sinyallini yeni şarkısı “Hüküm” ile veriyor.

“Hüküm”, sert tarzı, mesaj içeren sözleri ile özlediğimiz soundda bir şarkı.

Ferit Tunçer şarkının yolculuğunu şöyle dile getiriyor:

Gezegenin, doğanın, hayvanların, birey ve toplumların adalet arayışı ve hüküm isteği beni bu şarkının sözlerini yazmaya yönlendirdi ve bu soruna bir ses olmak istedim. En kısa zamanda adalet ve hükmün eşit sağlandığı bir dünyada yaşamamızı dilerim.”

Şarkının ruhuna uygun olarak karanlık temaya sahip klipte müzisyenin performansına öncelik verilmiş. Klibin yönetmenliği ve montajı ise “the Eye of the Witch” tarafından gerçekleştirildi.

Ferit Tunçer, teknolojik gelişmelere uyum sağlayarak kendi kayıt stüdyosunu kuran Ferit Tuncer, besteci ve solist kimliğinin yanı sıra kayıt, mix ve mastering işlemlerini de kendisi yaparak öne çıkıyor.

“Hüküm” şarkısını dijital platformalardan, klibini ise OnAir Sahne YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish