Fareli Köyün Kavalcısı Gibi

İngiliz sanatçı Anna Collette Hunt, ilk olarak birkaç yıl önce Wollaton Hall kulelerinde bir doğal tarih koleksiyondan ortaya çıkan bir sergi yolculuğunda 1000 seramik böcekten oluşan bir sürüye Fareli Köyün Kavalcısı gibi liderlik ediyor.

Hunt, yürüyüşünde kelebeklerin bir tür uyanışıyla böceklerin kalabalığını karşılaştırır. Onun enstalasyonun fikri uzun bir yeniden canlanmanın tasviridir. Uyuyan yaratıklar camların arkalarında ya da çekmecelerde kaybolur.

Sergi, Anna’nın tarihi evlerle meşgul olmasının bir sonucudur. Yinelenen Wollaton Hall ziyaretlerinden sonra, o defalarca özellikle koleksiyondaki yaşlı böceklerin kırılganlığını ve onlardan esinlenmiş olması muhtemel hikâyeler ile ilgili entomolojik çizimler yaptı.

hunt-1

Çalışmanın gövdesi birkaç aşamada yapıldı:

Anna, orijinal modeller yarattı ve onların kalıplarını çıkardı, sonra asistanlarından bir ekip oluşturdu ve ögeleri tek tek sıraladı. Bazı böceklerde, her biri bir panoya sabitlenmiş müze koleksiyonundaki böceklerin sunumunun geleneksel tekniği referans alınarak altın parıltılı bir damlama var. Bu özel yön, yaralarından altın kanayan büyülü böceklerin hikâyesinden alınmış.

Seramik böcekler koleksiyonu son beş yılda çeşitli yerlerden toplanarak kurulmuş ve Hunt da hemen hemen her yere monte edilerek adapte olabilen tam bir istila hizmeti sunuyor.

hunt-3

hunt-5

hunt-6

hunt-7

hunt-8

hunt-9

Stirring the Swarm’dan daha fazla şey görmek için:  website.

What's your reaction?

tr_TRTurkish