Eyehategod’un Yeni Albümü “A History of Nomadic Behavior” Yayında

New Orleanslı emektar sludge metal ekibi Eyehategod, uzun yıllardır beklenen yeni albümleri “A History of Nomadic Behavior” ile sahalara geri döndü.

Grubun, 2014 tarihli kendi adını taşıyan albümü sonrası ilk Eyehategod şarkılarına ev sahipliği yapan albüm, içinde bulunduğumuz dönemin akıl dışı ve bilinmezlerle dolu zorlayıcı anlarına adeta arka fon oluşturuyor.

Century Media Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşan albüm, Sanford Parker, James Whitten ve grubun ortak yapımcılığında New Orleans’ta, HighTower Recording ve Hypercube stüdyolarında kaydedilirken, kapak görseli Gary Mader ile Mike IX Williams tarafından tasarlanmış.

Solist Mike IX Williams albümün kayıt sürecindeki hissiyatı şöyle ifade ediyor:

Biz siyasi bir grup değiliz, ancak geçen yılki haberlerden etkilenmemek zordu. Bu kayıt sırasında, insanlığın ne kadar aptal hale geldiğini ve Amerika’nın bilime inanmayan, körü körüne yalancı ve saçma ideolojileri takip eden bu insanlarla nasıl tamamen bölündüğünü çok düşündüm. Bu duyguların bazıları bu şarkılarda kendine yer bulmuş olabilir, ancak çoğunlukla bilinçaltı.”

Grubun otuz beş yıla yaklaşan kariyerindeki altıncı albümü olan “A History of Nomadic Behavior”, dinleyicinin Eyehategod’dan duymak istediği her detayı içerirken, grubun derinlere çeken tekinsiz müzikal serüveninde daha söyleyecek çok şeyi olduğunun da kanıtı niteliğinde.

Yeni albüm şarkı listesi ve kapak görseli hemen burada.

tr_TRTurkish