Extreme Yaklaşan Albümün Yeni Teklisi “Other Side Of The Rainbow”u Paylaştı

Extreme, merakla beklenen yeni albümleri “Six”in dördüncü single’ı “Other Side Of The Rainbow”u paylaştı.

Grubun, 15 yıl aradan sonra gelecek ilk yeni stüdyo albümü ve adından da anlaşılacağı gibi toplamda altıncı albümü olacak “Six”, 9 Haziran’da earMUSIC aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Mikrofon başında Gary Cherone, gitarda Nuno Bettencourt, bas gitarda Pat Badger ve davulda Kevin Figueiredo’nun yer aldığı grubun en duygulu yolculuklarından biri olan “Other Side Of The Rainbow”, dinleyicileri insan kalbinin derinliklerine götürüyor ve şarkıcı Gary Cherone şu detaylara değiniyor,

Arada bir, bir tür sihirden yararlanacağız ve bence bu sefer başardık. Bu evrensel bir tema. Bu, birinin aşka olan inancını geri kazanmakla ilgili… şarkı sözleriyle melodinin mükemmel evliliği olduğunu düşünüyoruz.”

Cherone albümle ilgili olarak, “Kimseyle rekabet halinde değiliz ama kendimizi aşmaya çalışıyoruz. Bu albümde yaptığımız bazı anlar var. Bunca yıldan sonra birlikte kalmayı başardık. Sahneye çıktığımızda ya da stüdyoya girdiğimizde kanıtlayacak bir şeyimiz varmış gibi hissediyoruz. Bu nedenle, bu şarkılardan bazılarının yazdıklarımızın en iyileri arasında olduğuna inanıyorum” derken Bettencourt şunları ekliyor,

Bir Extreme albümünün iki hatta üç şarkıdan sonra ne olduğunu düşünürseniz düşünün, öyle değil. Bu şimdiye kadar yaptığımız her albüm için geçerli. Gerçek Extreme hayranları ‘beklenmeyeni beklemeyi’ bilirler. İyi bir old school rock albümüne ihtiyacımız var gibi hissediyorum. Six kesinlikle modern, ancak kulaklık takabilir ve baştan sona bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Tıpkı ‘Extreme 2.0’ gibi.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish