Extreme 15 Yıl Sonra Gelecek İlk Albümünü Yeni Şarkı “Rise” ile Duyurdu

Extreme, 15 yıl aradan sonra gelecek ilk yeni stüdyo albümlerini duyurdu. Grubun altıncı stüdyo albümünün ismi bu duruma uygun bir şekilde “Six” olurken, albümden paylaşılan ilk single ise “Rise” oldu.

Mikrofon başında Gary Cherone, gitarda Nuno Bettencourt, bas gitarda Pat Badger ve davulda Kevin Figueiredo’nun yer aldığı grup albümü 9 Haziran’da earMUSIC aracılığıyla yayımlayacak.

Şarkıcı Gary Cherone, yeni şarkı “Rise” için “Müzikal olarak agresif,” diyor ve ekliyor, “Lirik olarak, şöhretin yükselişi ve düşüşü hakkında uyarıcı bir hikâye. Baştan çıkarıyorsun. Zirveye ulaştığınızda, sizi parçalara ayıracaklar ve yerle bir edecekler. Canavarın doğası bu.”

Nuno Bettencourt ise “Eddie Van Halen ölümü beni gerçekten etkiledi,” diyor ve devam ediyor, “Tahtı alacak kişi ben olmayacağım ama gitar çalmayı yaşatmak için biraz sorumluluk hissettim. Yani, albümde çok fazla ateş duyacaksınız.”

Cherone albümle ilgili olarak, “Kimseyle rekabet halinde değiliz ama kendimizi aşmaya çalışıyoruz. Bu albümde yaptığımız bazı anlar var. Bunca yıldan sonra birlikte kalmayı başardık. Sahneye çıktığımızda ya da stüdyoya girdiğimizde kanıtlayacak bir şeyimiz varmış gibi hissediyoruz. Bu nedenle, bu şarkılardan bazılarının yazdıklarımızın en iyileri arasında olduğuna inanıyorum” derken Bettencourt şunları ekliyor,

Bir Extreme albümünün iki hatta üç şarkıdan sonra ne olduğunu düşünürseniz düşünün, öyle değil. Bu şimdiye kadar yaptığımız her kayıt için geçerli. Gerçek Extreme hayranları ‘beklenmeyeni beklemeyi’ bilirler. İyi bir old school rock albümüne ihtiyacımız var gibi hissediyorum. Six kesinlikle modern, ancak kulaklık takabilir ve baştan sona bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Tıpkı ‘Extreme 2.0’ gibi.”

Aşağıda yeni şarkı “Rise”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Extreme “Six” şarkı listesi:

01. Rise

02. #Rebel

03. Banshee

04. Other Side of the Rainbow

05. Small Town Beautiful

06. The Mask

07. Thicker Than Blood

08. Save Me

09. Hurricane

10. X Out

11. Beautiful Girls

12. Here’s to the Losers

Extreme, photo by Jesse Lirola

consequence.net

tr_TRTurkish