Everything But The Girl’den 24 Yıl Sonra İlk Yeni Müzikleriyle Dönüşün İlanı

Everything But The Girl, 24 yıl sonra ilk yeni müziklerini tanıtan kısa bir video paylaştı.

Gelecek çalışma, geçen yılın son aylarında yeni bir albüm kaydetmek için yeniden bir araya geleceklerini doğrulayan ikilinin 1999 tarihli albümü “Temperamental”dan bu yana ilk albümleri olacak.

Tracey Thorn Twitter paylaşımında “Ben (Watt) ve benim yeni Everything But The Girl albümü yaptığımızı bilmek istersin diye düşündüm. Önümüzdeki baharda çıkacak” diye yazmıştı.

Bugün (6 Ocak) ise grup, yakında çıkacak olan albümle ilgili kısa bir video paylaştı.

Everything But The Girl, hem “yeni bir single”ı hem de “yeni bir albümü” onaylayan hashtag’lerin yanında “öpücüğe hazır olun” diye yazdı.

Klip sözlü, şiirsel bir anlatım içeriyor ve pek yakında mesajı öncesinde, “Kaybedecek ne kaldı ki? Kaybedecek bir şey kalmadı. Dünya çürürken öp beni. Müzik çalarken öp beni. Kaybedecek ne kaldı?” ifadelerinden oluşuyor.

1982’de Tracey Thorn ve Ben Watt tarafından kurulan Everything But The Girl, Massive Attack ile iş birliklerinin yanı sıra on bir stüdyo albümü yayımladı.

İkili, üç numaraya kadar yükselen hit single’ı “Missing” de dahil olmak üzere Birleşik Krallık’ta on iki Top 40 single’ı topladı ve Todd Terry tarafından yapılan “Missing” remiksi, En İyi Single dalında BRIT Ödülleri adaylığı kazandı.

Fotoğraf: Ebet Roberts/Redferns

Nme.com

tr_TRTurkish