Evdeki Saat’in Yeni Teklisi “Sarmaşık” Yayında

Evdeki Saat’in 2022 yılında çıkacak albümünü müjdeleyen yeni teklisi “Sarmaşık”, dinleyiciyle buluştu.

Evdeki Saat’in dönüşüm içinde olan sound’unun ve üretimdeki yeni kolektif anlayışının ilk ürünü olarak ortaya çıkan “Sarmaşık”, hareketli bir ritmi duygusal bir anlatım ile birleştirerek, dinleyicilerin “ağlarken dans etmek” olarak tanımladığı bir deneyim yaratıyor.

“İnsanın dış dünyaya karşı beslediği nefret ve korkuyu verimli bir şeye çevirmek için çabalaması ancak bu sırada ortaya nefret ve korku uyandıran yeni durumlar çıkması ve bunun bir döngü halinde sürmesi” halinden doğan çalışma, Evdeki Saat’in yeni üretimlerinde zaman zaman hareketli, zaman zaman ise deneysel bir anlayışın hüküm süreceğinin haberini veriyor.

2014 yılında Eren Alıcı tarafından kurulan ve YouTube’da yayınladığı “Biraz Olsun” şarkısı ile çıkış yapan Evdeki Saat, bu parçanın kulaktan kulağa yayılması ile adını duyurmuştu.

O günden beri yazdığı ve yayınladığı parçaları ile kendi soundunu oluşturan Evdeki Saat, 2020 yılına damgasını vuran “Uzunlar” adlı parçası ile büyük bir dinleyici kitlesine ulaştı

doğduğu toprakların müziğini global bir sound ile harmanlayarak özgün bir füzyon oluşturmayı hedefleyen Evdeki Saat, 2022 yılında yenilikçi bir albüme imza atmak gayesinde.

tr_TRTurkish