Evanescence’den Albüm Habercisi Yeni Şarkı “Wasted on You”

Evanescence dokuz yıl aradan sonra yayımlanacak, yeni şarkılardan oluşan ilk albümleri “The Bitter Truth”un çıkış şarkısını paylaştı.

“Wasted on You” isimli şarkı, grup üyelerinin kendilerinin filme aldığı ev yapımı bir müzik klibi ile servis ediliyor.

2011’de grubun adını taşıyan albümlerini çıkardıktan sonra Evanescence, 2017’de yeni parça “Imperfection” ve daha önce yayınlanmayan eski bir parça olan “Hi-Lo”nun yer aldığı “Synthesis” isimli ve orkestral yeniden düzenlemelerin yer aldığı derleme albümle dinleyici karşısına çıkmıştı.

Aslında karantina devreye girene kadar “Wasted on You” üzerinde çalışan grup mevcut koşulların kayıt stüdyosunda çalışmak için geri dönmelerini engellemesiyle dosya paylaşımı ve telefon görüşmeleri yoluyla parçayı uzaktan tamamlama yoluna gitmiş.

İlk olarak yayınlamayı düşündükleri şarkının “Wasted On You” olmadığını söyleyen solist Amy Lee, “ancak tüm dünya izolasyon sürecine girip her şey değiştiğinde, şu anda söylemek istediğimiz şeyin duygusu ve anlamı da değişti” derken “bu şarkı sözlerini şu an yaşadıklarımızla ilgili yazmadım ama her nasılsa tam olarak bunlardı” ifadesiyle, şarkının yaşadığımız sürece ne denli uyduğunu vurguluyor.

P.R. Brown tarafından yönetilen, herkesin kendi kısımlarını, bazıları ailelerinin yardımını da alarak cep telefonlarıyla çekip Brown’a gönderdiği müzik videosunda, topluluğun her bir üyesini keçileri kaçırmak üzere, monotonluk içinde, evde izole bir şekilde sıkışmışlık hissi ile boğuşurken görüyoruz.

tr_TRTurkish