Eski Scorpions ve Kingdom Come Davulcusu James Kottak Yaşamını Yitirdi

En çok Scorpions ve Kingdom Come ile yaptığı çalışmalarla tanınan emektar rock davulcusu James Kottak hayatını kaybetti.

Kottak 61 yaşındaydı.

Kottak’ın kızı, babasının 9 Ocak Salı sabahı doğduğu ve 1987’ye kadar yaşadığı Kentucky Louisville’de vefat ettiğini söyledi, ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Kottak, Scorpions ve Kingdom Come’un yanı sıra Warrant, McAuley Schenker Group ve hatta kısa bir süre için Dio gibi gruplarla turneye çıkmıştı. James ayrıca 1990’larda vokal yaptığı ve gitar çaldığı Krunk grubu da dahil olmak üzere çeşitli projelerde yer almıştı.

Kottak 1996’dan 2016’ya kadar Scorpions’ın bir üyesiydi ve 1999’daki Eye II Eye’dan 2015’teki Return to Forever’a kadar tüm albümlerde yer aldı. Grupta 20 yıl geçirdikten sonra yollar ayrıldı ve yerine Motörhead’den Mikkey Dee geçti.

James’in ölümü Kingdom Come’dan grup arkadaşı basçı Johnny “JB” Frank tarafından da doğrulandı ve Frank sosyal medya hesabından, “Barış İçinde Sonsuza Kadar Rock Kardeş James Kottak. James şimdi cennette” diye yazdı.

Scorpions ise James Kottak’ın ardından sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yaptı:

Çok üzücü bir haber… Sevgili dostumuz ve 20 yıllık davulcumuz James Kottak 61 yaşında hayata veda etti… James harika bir insan, harika bir müzisyen ve sevgi dolu bir aile babasıydı… O bizim “Başka Bir Anneden Kardeşimizdi” ve gerçekten özlenecek. … Sonsuza dek Rock’n Roll RIP James

Klaus , Rudolf , Matthias , Pawel ve Mikkey

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish