Eski Nightwish Üyeleri Marko Hietala ve Tarja Turunen Ortak Şarkıları ‘Left On Mars’ı Klibi Eşliğinde Paylaştı

Eski Nightwish üyeleri Marko “Marco” Hietala ve Tarja Turunen “Left On Mars” adlı yeni bir şarkıda iş birliği yaptı. Nuclear Blast Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşan şarkı klibi eşliğinde servis edildi.

Bir aşk ve özlem hikayesinden esinlenen balad, Marko’nun duygusal sözleri ve güçlü rifflerini Tarja’nın unutulmaz güzellikteki vokalleriyle birleştirerek ruhun derinliklerinde yankılanan bir senfoni misali ulaşıyor kulaklarımıza.

Marko Hietala “Left On Mars” hakkında şunları söylüyor: “Karıma yazdığım ve iki eski dostu birleştiren bir aşk şarkısı. Şarkının kendisi berbat olsa bile, sonuçtan memnun olurdum.”

Marko’nun gitaristi ve albüm yapımcısı Tuomas Wäinölä şarkıyı ilk kez Marko’nun Kuopio’daki evinde duyduğunu hatırlıyor: “Hemen güçlü bir şarkı oldu. Sanırım Marko da en başından beri bunun bir düet olması fikrine sahipti. Ondan sonrası sadece şarkıyı iyi bir şekilde öğütmek ve demo haline getirmekti. İşin eğlenceli kısmı şarkıyı bir USB bellekle İsviçre’ye götürmekti, tıpkı gerçek ajanlar gibi. Tarja ile Pratteln’de bir açık hava konserinde gizli bir buluşma gerçekleştirdik, her ikimiz de kendi setlerimizi çalıyorduk. Ve evet, onları sahnede birlikte görmek ve nihayet aynı melodiyi tekrar söylemek harikaydı.”

İlhamın ilk kıvılcımından son notaya kadar, ‘Left On Mars’ın her anı tutku ve yaratıcılık yayıyor. Marko’nun çağrıştırıcı hikaye anlatımı, Tarja’nın büyüleyici performansı için sahneyi hazırlıyor ve dinleyicileri hayal gücünün ötesinde bir dünyaya taşıyan kozmik bir bağlantı kuruyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Photo credit: Eva Cuenca

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish