Esin İris Karanlık Kalplere Söylüyor “Sana Bi’ Şey Olmasın”

Bugüne dek dinlediğimiz, kimileri hit, kimileri ise oldukça niş kalan birçok farklı türde şarkıya imzasını “pop müzik” çatısı altında atmış olan şarkıcı, besteci ve söz yazarı Esin İris, Garaj Müzik etiketli yeni şarkısı “Sana Bi’ Şey Olmasın”ı dünyanın binlerce yıldır değişmeyen karanlığına ithaf ediyor.

Zaman zaman yüzünü, adını, rengini, mesajını, amacını değiştirse de insanlığın başından beri karşımıza çıkan karanlığın hep aynı. Birbirini anlamamakla başlayan bir kıvılcım, birbirini tanımamaya, sevmemeye, birbirine düşman olmaya, birbirine zulmetmeye doğru büyüyen bir yangına dönerken, vicdan muhasebesinin doğru tarafında durabilmek için sorulması gereken soru çok basit: “Ben niye kötü oldum?”

Dünyanın her yerinde, her zaman, farklı giysilere ve isimlere bürünmüş şekilde var olmaya devam eden kalın duvarlı, alçak tavanlı vicdanlara bile hem hicivle hem de gerçek anlamda “Sana da bi’ şey olmasın” diyebilmek, karanlığın üstesinden gelmenin yegâne yolu.

Bu yolu kalbinin ortasına koymuş olan “Sana Bi’ Şey Olmasın” adlı yeni şarkısının sözlerini Esin İris yazarken, bestesinde yine Esin İris ve Orhan Akın yer alıyor. Şarkının aranjörlüğünü ise Emircan İğrek, Spade427 gibi birçok sanatçıyla başarılı şarkılara imza atan Yiğit Avcı üstleniyor.

Projenin eş-prodüktörlüğünü Esin İris ile birlikte üstlenen Cenk Doğruyol’un imzasını ise single için kapak tasarımında da görüyoruz.

Şarkının kayıtları ve editleri Emir Özgören tarafından yapılırken, mix’i Arzu Alsan’a, mastering’i Güven Ersoysal’a ait.

Listelerde zirveye oturan besteleri ve şarkı sözleri ile tanıdığımız Esin İris, Garaj Müzik etiketiyle yayınladığı yeni şarkısını, yolunu vicdanını inceltmekten, kalbini hassaslaştırmaktan geçiren herkese ve tarihin başından bu yana zulme uğramış ve bugün hala zulme uğramaya devam eden tüm masum insanlara adıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish