Erkan Sönmez’in Gelecek Albümü ‘Habitat’tan İkinci Single ‘Ginger’ Yayında

Besteci ve davulcu Erkan Sönmez’in, tamamı kendi bestelerinden ve düzenlemelerinden oluşan ilk albümü ‘Habitat’ 17 Mayıs Cuma günü Bubinga Records etiketiyle caz severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Sönmez’in, 19 Nisan’da yayımladığı ilk single’i ‘Autumn Reverie at Capri’nin ardından ikinci single’i ‘Ginger’ 3 Mayıs Cuma günü dinleyicilerle buluştu.

Tabiattan İnsana Uzanan Yaratım Yolculuğu; ‘Habitat’

Erkan Sönmez’in üç ay boyunca tek başına kaldığı bir dağ evinde yaşadığı deneyimlerin yansıması olarak ortaya çıkan ‘Habitat’, sanatçının üretim yolculuğunun ve solo kariyerinin başlangıcını müjdeliyor.

Bir nevi inzivanın, yaratım enerjisiyle birleştiği yolculuğun ürünü olan albüm; merkezine insanı ve kolektif üretim sürecini alarak beslendiği yaratım enerjisini yaymayı amaçlıyor.

MIAM stüdyolarında kaydedilen yedi parçalık albümün prodüktörlüğü Erkan Sönmez’e; mix ve mastering’i Cem Çatık’a ait.

Albümde; piyano ve tuşlu çalgılarda Berkan Kaya, elektrik gitarda Cem Çatık, bas gitarda Sinan Erbelger, davulda Erkan Sönmez yer alırken; özel konuk olarak iki şarkıda vokalleriyle Elis Dubaz eşlik ediyor. Alican Tuncer yönetmenliğinde çekilen canlı performans videoları yaratım sürecini tüm doğallığıyla ortaya koyuyor.

Sanatçının dağdaki çobanlarla geçirdiği bir güne ait fotoğrafın yer aldığı albümün kapağı ise Alican Tuncer ve Burçak Karahacıoğlu imzası taşıyor.

İstanbul menşeli davulcu ve besteci Erkan Sönmez, davul çalmaya çocukluk yıllarında başladı. Modern Müzik Akademisi “Davul” bölümü ve ‘CRR Caz Bestecilik Akademisi’ni başarı ile tamamladı. Uzun yıllar aralarında Enbe Orkestrası, Levent Yüksel, Serdar Öztop, Erdem Sökmen, Güç Başar Gülle gibi klasik, pop ve caz türlerinin usta sanatçı ve toplulukların bulunduğu isimlerle aynı sahneyi paylaştı. 2015-2020 yılları arasında Erdem Sökmen Quartet ve Quintet projelerinde davul ve perküsyon çaldı. Aktif olarak Cem Çatık Trio ile çalışmalarını sürdürürken; ‘Habitat’ adını verdiği, tamamı kendi bestelerinden ve düzenlemelerinden oluşan ilk albümünü 17 Mayıs’ta yayınlamaya hazırlanıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish