Erdem Tunalı’nın İkinci Solo Şarkısı “We Were Dancing” Yayında

Monality, Subgreen, ve Post gruplarından tanıdığımız Erdem Tunalı’nin solo olarak çıkardığı ikinci single ‘We Were Dancing’, Noiseist etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı. 

İlk single’ında İstanbul Sessions grubunun kurucusu saksafoncu İlhan Erşahin ile bir araya gelen Erdem Tunalı, ikinci single’ında vokalist Ekin Özbey ve ünlü caz saksafonisti Tamer Temel ile çalışmış.

İçinde yaşadığımız döneme ithafen, nostaljik, melankolik ve romantik duygularla bezenmiş bir downtempo dans müziği” ifadesiyle tanımlanan şarkının, kolaj görüntülerden oluşan klibinin yönetmenliğini Özge Tunalı ve Erdem Tunalı yaparken, kapak görselinde ise sanatçı Halil Vuruoğlu’nun Ali Koç koleksiyonuna ait Self&Ego adlı resmi kullanılmış.

Toplamda dört parçadan oluşan single ‘We Were Dancing’in remixlerini Portecho’dan tanığımız ‘Tan Tunçağ’ın diğer grubu ‘Cava Grande’, ‘Netam’ ve ‘Barış K’ yaparken, mix ve mastering işlemlerinde Çağan Tunalı imzası var.

Geçtiğimiz sene elektronik müzik festivali Sonar Festivalde ana sahnede çalan Erdem Tunalı, yeni albüm çalışmalarına devam ediyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish