Erdem Ocak’ın Yeni Şarkısı “1ŞansDaha” Yayında

Erdem Ocak’ın 80’ler Production etiketiyle yayınlanan yeni şarkısı tüm dijital platformlarda yerini aldı.

“1ŞansDaha” isimli şarkı, doğumun ve ölümün tıpkı gündüz ve gecenin birbirini takip etmesi gibi bir döngüyü anlatıyor. Hayatın, aslında yaşayamadığımız, elimizden akıp giden zamanın tam da kendisi olduğunu, bu dünyaya bir daha gelinip gelinemeyeceğinin kesin olmadığını, dolayısıyla hayatı kaçırmamamız gerektiğini anlatıyor.

Özellikle artık yaşamın son anlarına gelmiş olan insanların ölümü beklerken ki düşüncelerini konu almakta ve bu insanların sürekli geçmiş yaşantılarını düşünüp aslında yaşamın ne kadar basit olup insanoğlunun bunu kendi kendine zorlaştırdığını; o yüzden de genellikle “bir kez daha gelsem dünyaya” cümlelerini sürekli söylemelerinden yakınmakta.

Müzikal olarak, piyano ve yaylı enstrümanlarla yorgun ruh halini yansıtan şarkı, rock soundlu vokaller ile içinde bulunulan pişmanlık durumunu dinleyiciye en samimi şekilde aktarmaya çalışmakta.

Uzman Psikolog olan ve şarkılarını yazarken mesleki gözlemlerinden de faydalanan Erdem Ocak, 2018-2019 sezonunda dört jüri üyesini de döndürerek girdiği O Ses Türkiye yarışmasında yarı finale yükselmiş ve ilk single’ı 2020 yılı başlarında yayınlanmıştı.

tr_TRTurkish