Endüstriyel Metal Sahnesinin Öncü Grubu Godflesh Yeni Albümü “Purge”u Duyurdu

Kıdemli endüstriyel metal grubu Godflesh, 9 Haziran’da dinleyiciyle buluşacak yeni albümü Purge’u duyurdu. Albüm, İngiliz grubunun toplamda dokuzuncu ve yaklaşık altı yıl aradan sonra gelen ilk albümü olacak.

Basın açıklamasında albümle ilgili olarak, “Albümün başlığı Purge tek başına, şarkı yazarı ve yaratıcı Justin K. Broadrick’in Godflesh’in müziğini teşhis edilen otizm ve travma sonrası stres bozukluğu için geçici bir rahatlama olarak nasıl kullandığına doğrudan atıfta bulunuyor. Bu, müzik yapmaya başladığından beri, çocukluktan yetişkinliğe kadar herhangi bir sahnede veya grupta kendini yalnız ve yabancı gibi hissederek çıktığı yolculuğun bir sonraki aşamasıdır” ifadesi kullanılıyor.

“Purge”, grubun 1992 albümünün “kavramlarını yeniden ziyaret edip güncellediği” için Godflesh’in ikinci albümü “Pure”un bir tür devamı niteliğinde. Yeni albümün yayınından önce ise grup 3 Nisan’da yalnızca dijitalde yayımlanacak single “Nero” üç remixi ile birlikte yayımlanacak.

Godflesh, 1988’de adını değiştirmeden önce 1982’de Fall of Because olarak kuruldu. Endüstriyel metalin öncülerinden biri olarak kabul edilen grup hala uzun süredir üye olan Justin K. Broadrick ve Ben “G. C.” Green’den oluşuyor.

Aşağıda albümün şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

Godflesh “Purge” şarkı listesi:

01. Nero

02. Land Lord

03. Army of Non

04. Lazarus Leper

05. Permission

06. The Father

07. Mythology of Self

08. You Are the Judge, the Jury, and the Executioner

Godflesh fotoğraf: Kim Solve

tr_TRTurkish