Emir Aksoy’un İkinci Teklisi, Nilipek’in Eşlik Ettiği “Toz” Yayında

11 Haziran’da paylaştığı ilk resmi teklisi Tanışma’nın ardından Emir Aksoy yıllardır biriktirdiği şarkılarını paylaşmaya ikinci teklisi “Toz” ile devam ediyor.

Berat Örnek’in aynı isimli şiirinin Emir Aksoy tarafından bestelenmesiyle ortaya çıkan Toz’da Aksoy’a sahnemizin kıymetli seslerinden Nilipek eşlik ediyor.

Toz’un düzenlemesi şarkının 2013’teki ilk kaydını gerçekleştiren Yiğit Yemez’e ve bu yeni versiyonu tekrar elden geçiren Emre Malikler’e ait. Şarkının miksi ve mastering’ini de üstlenen Malikler’i aynı zamanda kayıttaki gitar ve tuşlularda dinliyoruz.

Aksoy’un eserlerinin iskeletini oluşturan gitar ve vokaller Toz’da Canberk Ünsal’ın güçlü ve karakteristik baslarıyla sarmalanıyor. Şarkı Aksoy ile bir dönem aynı sahneyi paylaşan Berkay Küçükbaşlar’ın sade ve net davulları ile tamamlanırken, eserin bitiminde Can Güngör’ün klarnetinin tadı damakta kalan dokunuşlarıyla karşılaşıyoruz. Şarkının ikinci yarısında aynı zamanda Aksoy’un 2006-2014 yılları arasındaki uzun soluklu müzik projesi Emir Bey’de yardımcı vokal olarak yer alan Nilipek’in masalsı sesini duyuyoruz ki bu da Toz’u bir Emir Aksoy & Nilipek düetine dönüştürüyor.

Pek çok kıymetli müzisyen ile yolunun kesişmesine sebep olan uzun soluklu projesi Emir Bey’in ardından 2014’ten bu yana müzik yolculuğuna bestelerini ön plana alarak kendi ismiyle devam eden Aksoy, 2021’den başlayarak on yıldan uzun süredir biriktirdiği bestelerini müzikseverlerle yavaş yavaş paylaşmaya karar verdi

Vokal kayıtları Şen Bakkal Stüdyoları’nda gerçekleşen Toz’un kapak görseli Aksoy’un analog fotoğraflarından seçilmişken Aksoy’un sanatçı fotoğrafları ise Holly Fabienne tarafından Antalya’da çekilmiş.

tr_TRTurkish