Elektro-Alternatif Üçlü Young Fathers’dan Yeni Single: “Tell Somebody” Yayında

İskoç elektro-alternatif üçlü Young Fathers, yeni single’ları “Tell Somebody” ile geri döndü.

Soul müziğini, indie ve deneysel elektronik tınıları birleştirmeleriyle tanınan grup, ses getiren 2018 çıkışlı beşinci albümlerinden sonra yeni albümleri “Heavy Heavy”nin de müjdesini veriyor.

Alloysious Massaquoi, Kayus Bankole ve G. Hastings’de kurulu Young Fathers, geçen ekim ayında yeni albümleri “Heavy Heavy” ile 2023 İngiltere ve Avrupa turnesinin ayrıntılarını duyurmuştu.

3 Şubat 2023’te Ninja Tune aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albüm, grubun dördüncü ve 2018’deki Cocoa Sugar’dan bu yana ilk albümleri. Üçlünün bodrum katındaki stüdyolarında, her zaman fişe takılı ve her zaman ellerinin altındaki bazı ekipmanlar ve mikrofonlarla kaydettikleri on parçalık proje, yenilenmiş bir temele dönüş yaklaşımına işaret ediyor.

Yeni single “Tell Somebody” ise gelecek albüm için büyüyen gizemi ve beklentiyi artıran sık işlenmiş dokusuyla dikkat çekerken, önceki single’lar “Geronimo” ve “I Saw”dan daha yoğun ve daha sinematik detaylarıyla öne çıkıyor.

Üçlü, şarkıya eşlik eden görselde, 23 yaşındaki Avusturyalı-Nijeryalı sanatçı ve film yapımcısı David Uzochukwu ile yaratıcı iş birliğine devam ediyor.

tr_TRTurkish