Elbow Gelecek Albümü ‘Audio Vertigo’yu Yeni Single ‘Lover’s Leap’ ile Duyurdu

Elbow gelecek albümünü duyurdu ve albümden yeni single ‘Lover’s Leap’i paylaştı.

Elbow’un onuncu stüdyo albümü ‘Audio Vertigo’ 22 Mart’ta Polydor/Geffen aracılığyla dinleyiciyle buluşacak.

2023 yılı boyunca grubun ev stüdyolarında, Gloucestershire’daki Migration Studios’ta, Londra’daki The Dairy’de kaydedilen ve Salford’daki Blueprint Studios’ta mikslenen albüm, 2021’deki ‘Flying Dream 1’in ardından grup için önemli bir adım değişikliğine işaret ediyor.

Solist ve söz yazarı Guy Garvey’in ifadesiyle, “garaj gibi odalarda birlikte çalarak yarattığımız gnarly, seedy grooves” üzerine inşa edilen ‘AUDIO VERTIGO’, bir önceki albüme göre hem daha doğrudan hem de sonik olarak daha çeşitli.

Grup, albümden çıkan yeni single’ları ‘Lover’s Leap’in çıkış hikayesini sosyal medya hesaplarından duyurdu. Solist Guy Garvey, “‘Lover’s Leap’, Elbow’un ritim bölümü Pete Turner ve Alex Reeves’in bir inanç sıçramasıyla başladı diyor ve ekliyor,

Ve sonra değişiklik olsun diye o tükürüklü distorsiyonlu korno hattını buldum – sonunda ben ve Craig melodika çalmaya başladık. İki büyük adamın küçük bir enstrüman çalması diğerlerini güldürdü! Sonra da yıldızların kesiştiği aşıkların, spontane grafitilerin ve hediyelik eşya dükkanlarının hikayesi ortaya çıktı.” Müzisyenin daha sonra şarkı söylediği duyuluyor: “Spray, spray, spray your name.”

Aşağıda yeni şarkı ‘Lover’s Leap’, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Elbow ‘Audio Vertigo’ şarkı listesi:

1. Things I’ve Been Telling Myself for Years

2. Lovers’ Leap

3. (Where Is It?)

4. Balu

5. Very Heaven

6. Her to the Earth

7. The Picture

8. Poker Face

9. Knife Fight

10. Embers of Day

11. Good Blood Mexico City

12. From the River

What's your reaction?

tr_TRTurkish