Efza Dinleyiciyi Kendi Evreninden Şarkılara Davet Ediyor

Şu ana kadar 3 single ve bir EP yayımlayan Efza Yordamoğlu ya da sahne ismiyle, Efza ile tanışın.

Konservatuvar Opera anasanat dalı mezunu olan ve Müzik Prodüksiyonu bölümünde eğitimine devam eden Efza, herhangi bir yapım şirketine bağlı olmaksınız üretimlerini bağımsız olarak sürdürmekte.

“Hüzün Kokar Bu Şarkı” ardından “Isınsın Biraz” ve sonrasında da “Düzen” isimli şarkılarıyla kadraja girmeye başlayan Efza, içindeki sesi takip ederek kendi evrenini oluşturmaya ve dinleyiciyi de buna ortak etmeye devam ediyor.

Sözü, müziği kendisine ait şarkılarının düzenlemelerini ve mikslerini evinde kurduğu stüdyosunda gerçekleştiren Efza, Covid-19 salgını sürecinde tamamladığı 3 şarkılık EP’yi yayınlarken bir şarkısına da evde klip çekti.

Nisan ve Mayıs aylarına yayarak dinleyiciyle buluşturduğu “İki Kafa Bi’ Ruhdaş” isimli EP’de yer alan “Gündüz Vakti Bir Caz” isimli şarkı için çektiği klip, kısa süre içinde YouTube’da Yerli Türkçe Indie ve Yeni Alternatif Sahne listelerinde boy gösterdi.

Eğitiminin ve müzik zevkinin şekillendirdiği, birçok farklı tarzı aynı potada buluşturan müzikal anlayışını, elektronik detaylar ve kendine özgü sözel içerikle birleştiren Efza, son dönemin dikkat çeken isimlerinden.

tr_TRTurkish