Efsaneye Yaraşır Veda “Jonah Lomu”

O, rugby izlemeyenlerin bile yakından tanıdığı bir süper yıldızdı. Jonah Lomu, Fizik gücü, yetenek ve zekânın belki de en fazla bütünleştiği isimlerden biriydi.

Talihsizlik şu ki; bu süper yıldız 1995’ten beri böbrek hastasıydı ve dünyanın gördüğü en olağanüstü saha performanslarından birine sahip olmasına rağmen hastalığı sebebiyle potansiyelinin tamamını oyununa yansıtamadığına inanırdı.

Ve 18 Kasım 2015’e günü spor dünyası için kara bir güne dönüştü. Geçirdiği böbrek naklinden sonra emekliye ayrılsa da, aradan iki yıl geçtikten sonra sahalara dönmeyi deneyen Lomu, bu kez onu seven herkesi üzerek ve arkasında müthiş bir hikâye bırakarak aramızdan ayrıldı.

All Blacks’in efsane oyuncusu Jonas Lomu için 30 Kasım günü Eden Park’ta olağanüstü bir veda töreni düzenlendi. Törene ailesi, eski ve yeni takım arkadaşları, spor dünyasının çok önemli bir bölümü ve on binlerce taraftar katıldı.

Törendeki konuşmalar, yaşananlar efsaneye yaraşır şekildeydi ve sanki bir filmin en duygusal sıradışı sahneleri gibiydiler.

Jonah Lomu bu tabut Eden Park haline getirildi.

Jonah Lomu Eden Parkta çocuk servisi

Jonah Lomu karısı bir güvercin bültenleri

Maori adam Jonah Lomu mezarı daha önce bir haka gerçekleştirmek

tr_TRTurkish