Efsanevi Hip-Hop Fotoğrafçısı Ricky Powell Belgeseli

Efsanevi Hip-Hop fotoğrafçısı Ricky Powell belgeseli “Ricky Powell: The Individualist” gösterime giriyor.

Onun hakkında “belki de New York’ta seksenli ve doksanlı yıllar hip-hop sahnesini Ricky Powell’dan daha iyi yakalayan fotoğrafçı yoktu” diyor Rolling Stone dergisi.

Beastie Boys ile çalışmalarıyla tanınan Powell, Run-DMC, Madonna, Eric B and Rakim, Laurence Fishburne, Keith Haring, Andy Warhol, Basquiat, Sofia Coppola, Vin Diesel ve Manhattan sahnesindeki daha birçok ismin, bilhassa da on yıl boyunca ikonik görüntülerini yakalayan üretken bir fotoğrafçı olarak karşımıza çıkıyor.

Fotoğrafları New York Times, The Village Voice ve daha pek çok dergide yayınlandı.

Şimdi kamera ona dönüyor ve Powell, 30 Mayıs Cumartesi günü “We Are One Global Film Festivali”nde gösterime giren “Ricky Powell: The Individualist” adlı yeni bir belgeselin konusu oluyor.

Josh Swade tarafından yönetilen ve TIME Studios ve MaggieVision Productions tarafından üretilen film, Powell’ın kendisi ve fotoğrafını çektiği en tanınmış isimlerin bazılarıyla yapılan röportajların yanı sıra Powell’ın çektiği arşiv fotoğrafları ve görüntüleri sunuyor.

The We Are One Global Film Festivali, COVID-19 salgını nedeniyle şu anda sinemalarda gösterilemeyen prömiyeri ve filmleriyle yalnızca YouTube’da yapılacak 10 günlük bir dijital etkinlik.

Rollingstone.com

tr_TRTurkish