Efsane yönetmen Werner Herzog’dan “Barbie” yorumu: Barbie dünyası tam bir cehennem olabilir mi?

Efsanevi yönetmen Werner Herzog, Piers Morgan’ın talk şovuna katıldı kendisinden “Barbenheimer” fenomeni hakkında fikir vermesi istendi, ancak Herzog bu konuda uzman değildi. “Grizzly Man” ve “Aguirre, the Wrath of God” filmlerinin yönetmeni olan Herzog, Christopher Nolan’ın atom bombası destanını izlemeye fırsat bulamadı ve Greta Gerwig’in gişe rekorları kıran Barbie yorumunu yalnızca 30 dakika izledikten sonra iliklerine kadar donduğunu ifade etti. “Henüz ‘Oppenheimer’ı izlemedim ama izleyeceğim. Barbie’nin ilk yarım saatini görmeyi başardım. Merak ettim ve merak ettiğim için izlemek istedim. Hala bir cevabım yok ama bir şüphem var: Barbie dünyası tam bir cehennem olabilir mi? Seyirci olarak bir sinema bileti karşılığında, cehenneme olabildiğince yakından şahit olabilirsiniz.”

Herzog ayrıntıya girmedi, ancak görünüşe göre Gerwig’in filmini eleştirmiyor ve bunun yerine filmdeki Barbie Ülkesi’nin ve Barbie Ülkesi’nde yaşamanın “tamamen cehennem” olduğu teorisini öne sürüyor. Herzog, “Henüz bilmiyorum Piers Morgan, bana her şeyi izlemem için biraz zaman ver. Önce tamamını izlemem lazım” dedi. Morgan, “Güven bana, seni dehşetten kurtarayım,” diye karşılık verdi. “Her şeyi izledim ve orası cehennem gibi. Yarım saat sonra yaptığınız ilk değerlendirmeye tamamen katılıyorum. Ve kesinlikle geri kalanına kendinizi kaptırmamanızı tavsiye ederim.”

Herzog, “Barbie”den bahsederek manşetlere çıkan son yönetmen oldu. Oliver Stone, geçen yaz Gerwig’in filmi hakkında yaptığı eleştirel yorumların internette yeniden ortaya çıkmasıyla yine viral oldu. Stone “Ryan Gosling bu boku para için yapıyorsa zamanını boşa harcıyor. Daha ciddi filmler yapmalı. Hollywood’un bu çocuklaştırılmasının bir parçası olmamalı. Artık her şey fantazi, fantazi, fantazi, tüm savaş resimleri de dahil: fantazi, fantazi” demişti. Stone daha sonra sosyal medyada bir özür yayınlayarak orijinal yorumlarını yaparken “Barbie” filmi hakkında “çok az bilgisi olduğunu hatta hiç bilgisi olmadığını” söyledi. Sonunda filmi izledi ve “filmi özgünlüğü ve temaları nedeniyle takdir etti.” “Film yapımcılarının yaklaşımını kesinlikle beklediğimden farklı buldum. Cahilce konuştuğum için özür dilerim. Barbie’nin gişesi işimizin moralini büyük ölçüde artırdı ve bu memnuniyet vericiydi. Greta’ya ve tüm ‘Barbie’ ekibine Oscar’larda başarılar diliyorum” dedi. “Barbie” bu yıl en iyi film de dahil olmak üzere sekiz Oscar’a aday.

variety

tr_TRTurkish