Efe Demiral’ın Yeni Albümü ‘Kolaj’ Yayında

Gitarist, prodüktör Efe Demiral’ın yeni albümü ‘Kolaj’, geçtiğimiz günlerde Shalgam Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Gitarda Efe Demiral, davulda Mertcan Bilgin ve kontrbasta Eren Turgut kadrosuyla tamamen canlı olarak İTÜ MIAM stüdyolarında kaydedilen albümün kayıt masasında ise Ateş Erkoç, Ece Gülensoy ve Simge Pınar yer aldılar.

Demiral’ın trio formatında yayınladıkları ilk müziklere ev sahipliği yapan ve dokuz şarkının yer aldığı albümle ilgili olarak oldukça heyecanlı olduklarını vurguladığı albümün mastering’i ise New York, Engine Room Audio’da Dan Millice tarafından yapıldı.

Albümün kapağının bilhassa sahaflardan topladığı fotoğraf ve birçok farklı görseli bir araya getirerek kolaja dönüştüren Efe Demiral tarafından yapıldığı da notlar arasında.

Birbiriyle uyumlu sözel içeriğiyle birlikte, karmaşık ve minimalist parçaları birleştirerek rock ve caz ekseninde şekillenen albüm, enstrümantal modern caz kulvarında, dinleyiciyi hiç gecikmeden kendi evrenine çeken derinliğiyle son dönemin adından söz ettirecek albümlerinden.

Demiral’in büyük alkış alan ilk albümü ‘Inside Out’ Ocak 2016’da yayımlanmış ve elektro-akustik bileşenleri gitarla bütünleştiren albüm, kendi türünde Türkiye’de bir ilk olarak kabul edilmişti. Yapımcılığını Bilgi Müzik etiketiyle yaptığı ikinci albümü ‘Uyku Pansiyon’ ise Ocak 2019’da kulaklarımıza ulaşmıştı.

tr_TRTurkish