EELS’in Yeni Albümü “Extreme Witchcraft” Yayında

Ekibin belkemiği E (Mark Oliver Everett) ile PJ Harvey’in prodüktörü ve gitaristi John Parish’in 2001’deki “Souljacker” albümünden bu yana ilk iş birlikleri olan, EELS’in 14. stüdyo albümü dinleyiciyle buluştu.

Uzun ve başarılarla dolu bir müzik kariyerlerine sahip olan EELS, çıkış albümleri “Beautiful Freak”i 1996’da yayınlamıştı. 2020’deki 13. albümü “Earth to Dora” ile eleştirmenlerden yoğun övgü alan grup, “Extreme Witchcraft” ile de şimdiden büyük alkış alıyor.

 Solist ve söz yazarı E (Mark Oliver Everett), John Parish ile çalışmakla ilgili şunları söylüyor:

 “John Parish tanıdığım en sakin, kibar insanlardan biri. Gerçek bir beyefendi. Ama stüdyoya girdiğinde çılgın bir bilim insanı oluyor. John Parish ile müzik yaparsanız, kimsenin yapamadığı şeyleri elde edersiniz. Gerçekten eşsiz bir müzikal bakış açısına sahip…”

EELS ayrıca, 11 Mart’ta Belfast’ta başlayacak olan Avrupa ve Kuzey Amerika’daki 2022 Lockdown Hurricane adlı turuna da hazırlanıyor.

“Extreme Witchcraft”, PIAS Recordings & E Works Records etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğiyle 28 Ocak’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı!

tr_TRTurkish