Eddie Van Halen Duvar Resmi, Guitar Center’ın Hollywood Mağazası Duvarında

Dünyanın en büyük enstrüman perakendecisi olan Guitar Center’in, Hollywood, California’daki Sunset Strip’te bulunan amiral gemisi mağazasının dış duvarını artık Eddie Van Halen’in duvar resmi süslüyor.

Geçen 6 Ekim’de yaşamını yitiren Van Halen’in 26 Ocak 2021’de, 66. doğum gününü kutlamak için harekete geçen ünlü duvar ressamı Robert Vargas, Eddie’nin ikonik “Frankenstrat” ​​gitarını çaldığı anı gösteren bu çarpıcı duvar resmi ile usta gitariste saygılarını sunmak için Guitar Center ile birlikte çalıştı.

Vargas, yaklaşık 17 x 105 fit ebatlarında olan ve mağazanın arka girişindeki dış duvarının tamamını kaplayan duvar resmini tasarladı ve ortaya çıkardı.

Onu anmak için grubun kendini ispatladığı Sunset Strip kadar iyi bir yer düşünemiyorum diyerek, bunu dünyayla paylaşabilmesi için kendisine bu tuvali veren Guitar Center’a teşekkür eden Vargas ekliyor:

Eddie, yaratıcı kahramanlarımdan biriydi. Gençken, ilk Van Halen albümü sahip olduğum ilk albümdü. Yıllar boyunca beni çok farklı şekillerde etkiledi. Onu anmak için yaratıcı bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum ve Guitar Center bariz bir mekandı.”

tr_TRTurkish