Eda Su Neidik Beşinci Kişisel Sergisiyle Soul’n Art Galeri’de

Ressam,Eda Su Neidik, beşinci kişisel resim sergisi “İris’in Damlaları”nda; bu kez görünenin ardına, gözün sakladıklarına doğru bir keşfe çıkıyor. Gözün renk kaynağı olan irisin damarlarının içindeki damlacıkları, rengarenk noktalar olarak tuvaline taşıyan sanatçının “İris’in Damlaları” başlıklı yeni sergisinin açılışı 6 Nisan Perşembe akşamı saat 18:30’da Soul’n Art Galeri’de gerçekleşecek.

Yeni sergisinde Eda Su Neidik, tuval üzerine akrilik boya ile yaptığı çalışmalarda rengarenk noktalarıyla sanatseverleri, gözün sakladıklarına doğru yeni bir keşfe çıkarıyor. Noktaların kendisine yol gösterdiği bir yolculuk sonrasında gözbebeklerine, bakışlara, gözlere daha dikkatle bakmaya başlayan sanatçı; boncuk gibi bu iki noktanın kaynağını bulmaya çabaladığını ifade ediyor. Bu kaynağı, bu noktalara rengini veren damarlı bölgeyi, yani irisi ve damarlarının içindeki damlacıkları keşfeden Neidik, “İris’in Damlaları” adlı yeni sergisinde; irisin mesajını tuvaline taşıyor: “Bütünüm ben. Noktalardan oluşsam da bir bütünüm işte!”

Bakışların saklayamadığını, gözlerin açık açık söylediklerini takip eden sanatçı “İris’in Damlaları”nda yer alan eserlerinde; damarları oluşturan ve kendisinden saklanmayan muhteşem damlaların kendisine söylediklerini, pırıltılar saçarak fısıldadıkları yepyeni hikayeleri tuvale aktarıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish