Ed Sheeran’ın Kayıp ve Sevgiye Dair Hüzünlü Şarkısı “Eyes Closed” Klibi Eşliğinde Yayında

Ed Sheeran, 5 Mayıs’ta Asylum/Atlantic aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “-” isimli albümünün ilk single’ı “Eyes Closed”u klibi eşliğinde paylaştı.

Sheeran, en yakın iki arkadaşı Jamal Edwards ve Avustralyalı kriket oyuncusu Shane Warne’ın trajik ölümünün ardından aşk ve kayıpla mücadele ettiği single’ı ve beraberindeki müzik videosu ile gelecek albüme bir ilk bakış sunuyor.

‘Eyes Closed’ pop etkileşimli bir şarkı olmakla birlikte “birini kaybetmek, her dışarı çıktığınızda onunla karşılaşmayı umduğunuzu hissetmek ve her şeyin size sadece onları ve yaptığınız şeyleri hatırlattığını hissetmek” hakkında gerçekten hüzünlü bir şarkı.

Sheeran bir basın açıklamasında “Kaybın acısını dindirmek için bazen kendinizi gerçekliğin dışına çıkarmanız gerekir ancak bazı şeyler sizi hemen gerçekliğe geri getirir” diyor.

Klipte Sheeran’ı sadece kendisinin görebildiği büyük, tüylü mavi bir yaratık takip ediyor. Videonun temaları hakkında konuşan şarkıcı şunları söyledi: “‘Eyes Closed’ müzik videosu için konseptler düşünürken, Harvey gibi filmlerden ilham alan, ana karakterin hayali, kimsenin göremediği bir dev tavşan arkadaşı olduğu bir video yapmak istedim. Kızlarıma okuduğum, hayali bir yaratık tarafından hüznün özetlendiği bir kitap da vardı.”

Genellikle üzüntü, etrafınızda sizi takip eden, içinde bulunduğunuz odaları kaplayan bir şeydir, onu hissedebilir ve görebilirsiniz, ancak çevrenizdeki hiç kimse göremez. Ben de video için kendi büyük mavi canavarımı yaratmaya karar verdim. Video devam ettikçe daha da büyüyor, ta ki tüm odaları kaplayana kadar ve tıpkı tek görebildiğim üzüntü gibi.”

5 Mayıs’ta yayımlanacak yeni albümün prömiyeri, bir Disney+ belgeseli olan “Ed Sheeran: The Sum of it All” ile 3 Mayıs’ta yapılacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish