Duyduk Duymadık Demeyin, Dream Theater Yeniden İstanbul’da

İstanbul önümüzdeki günlerde mühim bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Özellikle rock ve metal müzik dinleyicisini heyecana sürükleyen haberin sebebi ise Birleşik Devletler menşeli progresif metal topluluğu Dream Theater.

Topluluk, kariyerlerinin en önemli albümlerinden biri olarak kabul edilen “Images & Words”ün 25. yıl turnesi kapsamında İstanbul’u es geçmeyecek.

Ülkemiz genelinde farklı tarzlarda müzik dinleyicisi için bir kesişim kümesi olmayı başarabilmiş ender gruplardan biri Dream Theater. Seksenli yılların sonundan bu yana Amerikan progresif metal akımının önde gelen topluluklarından olurlarken birbirinden iddialı albümleri ve küresel boyutta çıktıkları turnelerdeki sahne performanslarıyla da meşhurlar.

Dream Theater, John Myung, John Petrucci, James LaBrie, Jordan Rudess ve Mike Mangini’den kurulu kadrosuyla 10 Ekim’de İstanbul’da unutulmaz bir geceye imza atmaya hazırlanıyor.

Performans 3 perde olarak sergilenecek. Açılış topluluğun kariyerinde yer etmiş parçalardan oluşurken ikinci perdede “Images and Words” albümünün tamamı çalınacak. Üçüncü perde ise “A Change of Seasons”ın enfes sunumundan oluşuyor.

Vera Müzik ve Freebird Agency tarafından Maslak’taki Volkswagen Arena’da gerçekleşecek organizasyon yılın en ses getirecek konserlerinden olmaya aday.

tr_TRTurkish