Duyduk Duymadık Demeyin! Artık Yeni Bir Tool Şarkımız Var

Uzun zamandır üzerine konuşuldu, ‘ha açıklandı ha açıklanacak’, ‘o sene bu sene’, ‘artık yeni bir TOOL albümünün zamanı geldi de geçiyor’ şeklinde başlayan kafa patlatma seanslarının baş aktörü oldu TOOL ve yeni albümü.

Ve nihayet o zaman geldi çattı: TOOL, uzun zamandır yolu gözlenen yeni albümlerinden ilk kayıt olan “Fear Inoculum”u dinleyiciyle paylaştı.

13 yılın ardından yayımlanacak, yedi şarkının yer aldığı 85 dakikalık albümün yapımcılığını topluluk kendi üstlenirken, mühendislik ve mix aşamalarında grubun “10,000 Days” albümünde de birlikte çalıştığı Joe Barresi ile iş birliği yapılmış.

Yeni albümü üzerindeki söylentilerin yılan hikayesine döndüğü topluluk, Mayıs ayındaki turne kapsamında Jacksonville, Florida’daki konserinde yeni albümde yer alacak “Descending” ve “Invincible” isimli iki şarkıya yer vermiş, ardından da geçtiğimiz 7 Mayıs gecesi gerçekleştirdiği Alabama’daki konserinde albüm yayın tarihini sahne arkasındaki ekrana yansıtarak duyurmuştu.

Geçen Cuma günü ise dinleyici için tatlı bir sürpriz olarak uzun zamandır mesafeli durmaya çalıştığı dijital dünyadaki yerini alarak albüm kataloğunu dijital servis sağlayıcılar aracılığıyla paylaşıma açmıştı.

Resim

Yeni albümün piyasaya sürülecek deluxe ve limited-edition CD versiyonları ise gitarist Adam Jones tarafından tasarlanan paketle, özel video görüntüleri, şarj kablosu, 2 watt hoparlör, 36 sayfalık kitapçık ve dijital bir indirme kartı içeren özel bir koleksiyon seti nitelinde. Ayrıca LP sürümündeki detaylar da yakında açıklanacak.

30 Ağustos’ta RCA Records etiketiyle piyasaya sürülecek son yılların en çok beklenen albümlerinden biri olan çalışmadan paylaşılan ilk kayıt, aynı zamanda albümün isim şarkısı olan “Fear Inoculum” hemen burada.

Kapak Fotoğrafı: Travis Shinn

tr_TRTurkish