Duran Duran’dan Yeni Albüme Az Kala Bir Şarkı Daha, “Tonight United” Yayında

Duran Duran yaklaşan albümü “Future Past”a bir aydan az bir süre kala yeni bir şarkıyla daha bizlerle.

Grup disko efsanesi Giorgio Moroder ile yeni single “Tonight United” için bir araya gelirken, solist Simon Le Bon yaptığı açıklamada bu iş birliğini, “Giorgio Moroder, Duran Duran… bu bir araya gelen bir dünya için müzik” sözleriyle ifade ediyor.

Grup şimdiye kadar yaklaşan albümden “Anniversary”i bu ay başında, Japon grup CHAI eşlikli “More Joy!”u Ağustos ayında ve Mayıs ayında Billboard Müzik Ödülleri’nde canlı performans sergiledikleri çıkış şarkısı “Invisible”ı paylaşmıştı.

DJ/yapımcı Erol Alkan, Giorgio Moroder ve Mark Ronson’ın prodüksiyonunu, Blur’dan Graham Coxon, David Bowie’nin eski piyanisti Mike Garson ve Lykke Li ile iş birliklerini içeren ve pandemi öncesinde Los Angeles ve Londra’daki stüdyolarda kaydedilen yeni albüm “Future Past”, 22 Ekim’de dinleyiciyle buluşuyor.

2015 tarihli “Paper Gods” sonrası kulaklarımıza ulaşacak yeni albümün ortaya çıkış süreci şarkıcı Simon Le Bon’un gruba olası bir EP için iki veya üç parça yazmayı umduğunu söylemesiyle 2018’in sonlarında başlıyor. Dört gün içinde, iki düzineden fazla şarkı hazırlanırken, bir mini albüm için çıkılan yol tam uzunlukta bir albüme dönüşüyor.

Yeni şarkı “Tonight United” ayrıca, Global Citizen’in Duran Duran, Kylie Minogue, Nile Rodgers, Chic ve diğerlerinin sahne alacağı Londra’daki 25 Eylül konserinin tema şarkısı olarak da kullanılacak.

Kapak grup fotoğrafı: John Swannell

What's your reaction?

tr_TRTurkish