Duran Duran’dan David Bowie Anısına Özel “Five Years” Coverı

Cuma gecesi “A Bowie Celebration: Just for One Day” ismiyle gerçekleşecek yıldızlarla dolu bir anma gecesi canlı yayın programına katılarak David Bowie’nin 74. doğum gününü kutlayacak gruplardan biri de Duran Duran.

80’lerin büyülü evreninin efsanevi ekiplerinden İngiliz grup, bu anma vesilesiyle Bowie’nin 1972 tarihli klasiği “Five Years”ın yeni bir coverını paylaştı.

Grubun şarkıcısı Simon Le Bon konuyla ilgili olarak, Bowie’nin ikonik albümü “The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars”ın açılışını yapan şarkının rastgele seçilmediğini şu sözlerle ifade ediyor:

Gençken hayatım tamamen David Bowie etrafındaydı. Şarkı yazmaya başlamamın nedeni o. Bir parçam hala onun beş yıl önceki ölümüne inanamıyor ama bunun nedeni belki de onun hala hayatta olduğu ve her zaman olacağı bir parçam olduğu içindir. Ziggy Stardust albümünü aldığımızda ve iğneyi oyuğa koyduğumuzda, mükemmelliğini ilk tattığımız şarkısıydı Five Years. Duran Duran’a bu performansı gerçekleştirme fırsatı verilmesinden ve müziğinin bu anma töreninde Bowie’nin yanına ismimizi yerleştirmekten ne kadar onur duyduğumu açıklayamam.”

tr_TRTurkish