Duran Duran Gitarist Andy Taylor’ın da Bazı Parçalarda Çalacağı Yeni Albümü Doğruladı

Duran Duran, eski gitarist Andy Taylor ile yeni bir albüm üzerinde çalışıyor.

The Mirror’a konuşan basçı John Taylor, Duran Duran’ın prostat kanseriyle devam eden mücadelesini açıkladıktan sonra Andy Taylor ile yeni bir albüm üzerinde çalışmak için ilham aldığını açıkladı. Duran Duran, Andy Taylor’ın teşhis haberini geçen kasım ayında Taylor’ın katılamadığı Rock and Roll Hall of Fame’e girişleri sırasında paylaşmıştı.

John Taylor, “Şu anda yıl sonunda çıkacak bir albüm üzerinde çalışıyoruz ve Andy Taylor gitar çalıyor” dedi. “Albümde pek çok cover şarkı var, bizim için çocukken anlamlı olan şarkılar. Bu yüzden onun bu projenin bir parçası olması harika.”

John Taylor, Duran Duran solisti Simon LeBon’un eski grup arkadaşıyla kayıt yapmak için Andy Taylor’ın Ibiza’daki stüdyosuna gideceğini kaydetti. Albümün geri kalanı Los Angeles ve Londra’da kaydedilecek.

Duran Duran, pazartesi günü bir Instagram gönderisinde haberi doğrulayarak “bu yıl BMG’de yayımlanacak olan özel bir projenin üzerinde çalışıldığını doğrulamaktan heyecan duyduklarını” paylaşmıştı.

Yeni kayıtlar, birkaç şarkıda bize gitarda katılacak olan eski grup arkadaşımız Andy Taylor da dahil olmak üzere geniş Duran Duran ailesi ve arkadaşlarını içerecek.”

Andy Taylor en son 2004 tarihli “Astronaut” albümü ile bir Duran Duran’a katkıda bulunmuştu. Grubun son albümü “Future Past” ise 2021 Ekim’de dinleyiciyle buluşmuştu.

Consequence.net

tr_TRTurkish