Dünyanın En Üzgün Kutup Ayısı İçin İmza Kampanyası

Hayvanlarla ilgili onları doğal ortamlarından alıp küçücük yerlere kapatmaktan daha üzücü çok az şey vardır. İnsanlar, hayvanları kurtarma iddiasıyla onları esaret içine alıyorlar ama hayvanlar çoğu kez bundan dolayı mutsuz olduğu kesin. Çin’deki Grandview Akvaryumu da “dünyanın en üzgün kutup ayısı” diye adlandırılan hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Bu akvaryum Guangzhou alışveriş merkezinin içinde ve akvaryumun içinde hayvanlara biraz yiyecek, içecek ve çok küçük bir alan veriliyor.

Son zamanlarda “Animals Asia” adlı bir hayvan hakları grubu bu yaban hayat hapishanesinin adını duyurmak için internet üzerinde çalışmalar yaptı.

Grup, Mart ayında “en üzgün kutup ayısının” içinde bulunduğu ortamı gösteren bir video paylaştı. Kutup ayısı ağlar gibi görünüyor. Bir zamanlar özgür ve onurlu olan bu hayvan, şimdi yanına selfie çektirmeye gelen insanlar için ilginç bir görüntüden ibaret. Animals Aisa’ya göre, bu mutsuz kutup ayısı akvaryumda hapis hayatı yaşayan tek hayvan da değil. Kurtlar, buzul tilkileri, beluga balinaları ve birkaç denizayısı da var. Bu kutupların gezici hayvanları şimdi popüler bir alışveriş merkezinde, küçücük soğuk bir odada flaşlar ve gürültü arasında dolaşmak zorunda.

Animals Asia, akvaryumun kapatılması için bir imza kampanyası başlattı. Kampanya 500 bin online imzanın üzerine çıktı ve dünyanın en üzgün kutup ayısı videosu da bir milyondan fazla izlendi. Hayvanat bahçesi kapatma konusunda isteksiz olsa da grup bu konuda mücadeleden vazgeçmeyi düşünmüyor. Eğer destek olmak isterseniz siz de aşağıdaki linke tıklayarak imza atabilirsiniz.

https://www.animalsasia.org/us/media/news/news-archive/the-tragic-polar-bear-that-suffers-for-selfies.html

 

thisisplaidzebra.com

 

tr_TRTurkish