Dry Cleaning’in Yeni Albümü “Stumpwork” Yayında

Londralı post-punk grubu Dry Cleaning’in ikinci albümü “Stumpwork”, 4AD Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

“Stumpwork”, grubun 2021 çıkış albümü “New Long Leg”in devamı niteliğinde. Grubu geçen yılın sonlarında yapımcı John Parish ile yeniden bir araya getiren albüm için ekip “New Long Leg”in kaydedildiği Galler’deki Rockfield Stüdyolarında iki haftadan uzun bir süre mesai yaptı.

Albüm, grup için çok önemli iki kişinin, basçı Lewis Maynard’ın annesi ve gitarist Tom Dowse’nin büyükbabasının ölümünün ardından yapıldı. Her ikisi de grubun gelişmesinde hem cesaretlendirici güç olarak hem de Maynard’ın annesinin yaptığı gibi, gruba prova yapacak bir yer sağlamada etkiliydi.

Şarkıcı Florence Shaw’ın şarkı sözleri sadece kayıp ve kopukluk değil, aynı zamanda tüm kıvrımları ve dönüşleri, basit sevinçleri ve insan deneyiminin küçük sıkıntılarını da keşfediyor.

Netice olarak, tüm bunlardan ortaya çıkan bütün, ince ama iddialı bir iyimserlik ve merakın değeri konusunda bir ders niteliğinde kulaklarımıza ulaşan albüm hakkında, “tamamen gruba ait olan ve onu çağdaşlarının ürettiği herhangi bir şeyden ayıran çarpıcı bir karışım” ifadesi öne çıkıyor.

tr_TRTurkish